Zaklinaczka

Eirena

Ostatnim z towarzyszy jakiego spotykamy w Diablo 3 jest Zaklinaczka. Jest ona jednym z trzech towarzyszy, których możemy wybrać jako swoich kompanów w walce. Posiada 3 typy umiejętności:

  • magia zauroczenia
  • mistyczne wybuchy
  • zaklęcia wspomagające

Zaklinaczkę możemy wyposażyć w amulety, pierścienie, broń (laski, maczugi, miecze, topory) oraz pryzmaty zaklinaczki.

Film prezentujący Towarzyszy

Tło Fabularne

Eirena wywodzi się z zamierzchłej ery Wojen Klanów Magów, podczas której należała do tajnego zakonu sióstr nazywających siebie Ręką Proroka. Kiedy mistrz tego zakonu, Prorok, od którego zakon wziął swoją nazwę, przewidział wielki kataklizm, który za tysiąc pięćset lat zagrozi światu, Eirena i jej siostry zaprzysięgły oddać się całkowicie powstrzymaniu tej tragedii. Przysięgi akolitek nie były słowami rzucanymi na wiatr – Prorok potężnym zaklęciem wprowadził cały zakon w magiczny letarg, by uchronić siostry przed nieubłaganym upływem czasu, dopóki nie nadejdzie moment odpowiedni do działania. Niedawno Eirena obudziła się w świecie chaosu i złych omenów, tak odmiennym od rzeczywistości, którą pamiętała. Jej siostry nie żyją, a Prorok zniknął bez śladu.Mimo zamętu w głowie i trudnego położenia, Eirena ma jasny cel: poświęcić się ochronie nowego świata w nadziei na zbawienie.

Umiejętności

lvl 15Urok (Charm)
Cooldown: 15 sekund
Rzuca urok na wrogów, którzy zaczynają walczyć po Twojej stronie przez 6 sekund.

lvl 15Dezorientacja (Disorient)
Cooldown: 15 sekund
Rzuca błysk zamieszania na grupę wrogów w zasięgu, dezorientując ich na 3 sekundy. Jakiekolwiek inne obrażenia usuwają ten efekt.

lvl 20Wzmocniona zbroja (Powered Armor)
Zaklinaczka wzmacnia siebie i jej sojuszników zwiększając obronę o 5%. Wrogowie zostają spowolnieni o 30% na 3 sekundy.

lvl 20Odbicie pocisków (Reflect Missiles)
Cooldown: 20 sekund
Umieszcza tarczę na Zaklinaczkę i jej sojuszników odbijającą nadlatujące pociski przez 5 sekund.

lvl 25Erozja (Erosion)
Cooldown: 15 sekund
Tworzy kulę energii, która zadaje 50% obrażeń od broni na sekundę jako obrażenia Arcany. Przez 3 sekundy wrogowie otrzymują dodatkowe 25% obrażeń od wszystkich ataków.

lvl 25Silne pchnięcie (Forceful Push)
Cooldown: 10 sekund
Przywołuje eksplozje arcany o zasięgu 15 jardów wokół wroga zadając 200% obrażeń od broni jako obrażenia od Arcany. Dodatkowo odrzuca wszystkie potwory w zasięgu działania jej efektu.

lvl 30Skupiony umysł (Focused Mind)
Aura zwiększająca szybkość ataku o 5% dla sojuszników w zasięgu 40 jardów.

lvl 30Masowa kontrola (Mass Control)
Cooldown: 30 sekund
Zaklinaczka wyrzuca kulki magicznej energii na gracza, które zamienią w kurczaki wszystkich wrogów w zasięgu 15 jardów na 4 sekundy. Zamienieni wrogowie nie mogą wykonywać żadnych ofensywnych akcji.