Poradnik startu gry

Doczekaliśmy się premiery Diablo 3. Z tej okazji serwis Komnata Dusz przygotował poradnik rozpoczęcia przygody z grą. Znajdziecie tu wszystkie ważne fakty zebrane w jednym miejscu. Dział ten będzie uaktualniany nowymi informacjami, jak tylko się one ukażą.

Oczywiście cały czas zerkajcie także na newsy ze strony głównej KD.1. Instalacja i uruchomienie klienta gry


Już dziś, od godziny 17:01 będzie możliwe zainstalowanie gry. W tym celu należy pobrać klienta Diablo III. Linki poniżej:

Klienty na PC do pobrania:

Klienty na MAC do pobrania:

Wszystkie powyższe linki to podobnego rozmiaru klienty – ok 7.6 GB. Dotyczą one zarówno wersji podstawowej jak i kolekcjonerskiej. Przed rozpoczęciem gry musicie stworzyć swój Battle.Tag i wpisać klucz z pudełka grą na swoim koncie Battle.net.

Serwery gry zostaną otwarte we wtorek 15 maja o godzinie 0:01.

Tuż po pierwszym uruchomieniu gry, powinno rozpocząć się pobieranie pierwszego patcha 1.0.1. Powinien on zajmować nie więcej niż 100 MB.

Zaraz po starcie serwerów Blizzard będzie bardzo dokładnie przyglądał się ich obciążeniu:

Odblokowujemy instalator wcześniej i wiele osób będzie mogło zalogować się do gry od razu po starcie serwerów o północy. Z tego powodu będziemy uważnie monitorować wpływ obciążenia na działanie usługi. Możliwe, że będziemy musieli dostosować tempo logowania nowych osób, aby zapewnić stabilność. W takim wypadku możesz zauważyć pewne opóźnienie podczas próby logowania. Pamiętaj, że opóźnienie to może wynieść nawet do 40 sekund, podczas gdy gra będzie próbowała nawiązać połączenie. Jeśli po upływie 40 sekund nie uda się połączyć, pojawi się komunikat o błędzie 37 z prośbą, aby spróbować ponownie. Będziemy pracować przez całą dobę i na bieżąco informować o wszelkich kwestiach i problemach w oknie wiadomości gry oraz na oficjalnych forach.

  • Gracze, którzy uczestniczyli w zamkniętej becie D3, otrzymają osiągnięcie „Feat of Strenght”. Do tej grupy nie zaliczają się osoby, które uczestniczyły w open becie.
    Osiągnięcie pojawi się w momencie pierwszego zalogowania do gry i od tej pory będzie widoczne w zakładce o tej samej nazwie.
  • Jeśli kupiliście Edycję Kolekcjonerską gry to zalecane jest nie otwieranie Art Booka oraz nie oglądanie scen zza kulis z dodatkowej płyty DVD. Obie te rzeczy zawierają duże spoilery zdradzające content gry.
  • Jeśli nadal macie klienta bety na swoich komputerach to możecie go już odinstalować. Klienta bety nie da się uaktualnić do pełnej wersji gry.
  • Wraz z premierą gry nie wystartuje Dom Aukcyjny oparty na prawdziwej walucie. Będziemy musieli na niego poczekać około tygodnia.

2. Problemy z instalacją lub uruchomieniem

Jeśli macie problemy z zainstalowaniem gry z pliku instalatora, usuńcie na początek foldery:

Windows 7:
C:\ProgramData\Battle.net
C:\ProgramData\Blizzard Entertainment\

Windows XP:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Battle.net
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Blizzard Entertainment\

MAC
/Users/Shared/Battle.net

(folder „Program Data” jest folderem ukrytym dlatego należy włączyć opcję pokazywania ukrytych plików i folderów!)

  • Uruchamiajcie instalatora jako administrator systemu.
  • Czasami występuje problem z uruchomieniem instalatora lub gry na systemie Windows 7, wtedy we właściwościach pliku dodatkowo należy ustawić tryb zgodności z Windowsem XP Service Pack 3 lub 2.

Gdy żadne z powyższych rozwiązań nie pomoże, możecie poszukać dodatkowych rozwiązań tutaj i tutaj.

3. Bezpieczeństwo konta Battle.net

Jeśli interesują Was zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa Waszego konta Battle.net, koniecznie zajrzyjcie do naszego działu na ten temat. Warto dowiedzieć się tego jakie są sposoby zadbania o nasze postacie i przedmioty, które z racji istnienia w grze systemu aukcyjnego za prawdziwe pieniądze mogą znaleźć się w kręgu zainteresowań oszustów.

4. Przydatne linki

4. Jaką klasą zagrać?

Jeśli nadal nie wiecie jaką klasa postaci chcielibyście zagrać jako pierwszą, być może te filmy pomogą Wam w wyborze. Prezentują one kolejno wszystkie klasy, różnice pomiędzy męską, a żeńską płcią w wyglądzie, głosie i animacji.

5. Inne informacje

Profile postaci na stronie oficjalnej

Niedługo po premierze gry na oficjalnej stronie Diablo 3 zostanie uruchomiony dział z profilami postaci, podobny do tego ze stron o World of Warcraft.Guest Pass

W każdym pudełku z grą pojawią się karteczki z zaproszeniami do gry dla znajomych, którzy np. nie są do końca przekonani czy chcą kupować D3.

2 karty guest pass znajdziecie w każdym pudełku z Diablo III – zarówno w wersji standardowej jak i kolekcjonerskiej. Są to drukowane karty z kodem, więc otrzymają je wyłącznie osoby, które kupią pudełkową wersję gry
Guest pass pozwala na granie bez limitu czasowego do starcia z Królem Szkieletem – czyli zwiedzenie contentu dostępnego w becie. Kod guest pass dodajecie do konta tak, jak kod pełnej wersji gry i możecie zacząć z nim grać, gdy tylko ruszą serwery.
Postępy w przechodzeniu gry zostają zachowane, jeśli ulepszycie guest pass do do pełnej wersji gry.

Brak systemu PVP na premierze gry

Podczas odliczania dni do ogłoszenia premiery Diablo III, zdaliśmy sobie sprawę, że rozgrywka i systemy PvP (gracz kontra gracz) nie spełniają jeszcze naszych wymagań. Dzisiaj chcemy ogłosić, że podjęliśmy trudną decyzję o wstrzymaniu systemu aren PvP i dodaniu go do gry w patchu, który udostępnimy dopiero po premierze. Po wielu rozmowach uznaliśmy, że opóźnienie premiery gry wyłącznie z powodu PvP byłoby krzywdzące dla wszystkich tych, którzy z niecierpliwością czekają na kampanię i chcą już zacząć rozgrywkę solo oraz w trybie współpracy – a te elementy są już praktycznie gotowe.

Będziemy pracować nad PvP, by mieć pewność, że w pełni wykorzystaliśmy jego potencjał w grze. Mamy nadzieję, że pewnym pocieszeniem będzie fakt, że już wkrótce czeka was świetna zabawa ze zdobywaniem doświadczenia, znajdowaniem przedmiotów, poznawaniem klas i doskonaleniem buildów postaci… i wtedy otworzą się areny, zaś wy będziecie lepiej przygotowani do walki.

Kiedy patch wprowadzajacy PvP będzie gotowy, do gry dodane zostanie mnóstwo aren rozmieszczonych w zróżnicowanych środowiskach i posiadajacych odmienne układy, nowe osiągnięcia przygotowane specjalnie pod PvP oraz system doboru zawodników, dzięki któremu szybko ruszysz do boju wraz drużyną i napotkasz przeciwników, z którymi będziesz toczyć wyrównane walki. Dodamy również system indywidualnej progresji, który będzie nagradzać za udane rozbicie łbów zawodników z przeciwnej drużyny.

Wiemy, że wielu z was nie może się doczekać PvP i po premierze skupimy nasze wysiłki na tym, aby uczynić walkę na arenach taką, jaką wiemy że może być – brutalną, krwawą, niezwykle szybką i po prostu niesamowitą. A na razie dopracowujemy ostatnie szczegóły stworzonej z prawdziwym rozmachem kampanii oraz trybu współpracy, przygotowując grę do premiery.

Więcej informacji o PvP będziemy mogli podać w późniejszym terminie. A tymczasem – nie możemy się doczekać momentu, gdy wreszcie oddamy grę w wasze ręce.