Historia

Komnata Dusz nie jest całkowicie nowym serwisem i ma swoją historię. Wszystko rozpoczęło się 10 kwietnia 2004 roku.

Serwis powstał z połączenia trzech dość znanych wówczas witryn o Diablo II: „Krypty Diablo2” (Nimnul’a),”Diablorda” (Xoen’a) i „Poszukiwaczy Kamienia Duszy” (Aragorth’a). Dzięki zjednoczonym siłom stworzyliśmy jedną z największych w tamtych czasach stron o serii gier Diablo. W późniejszym czasie (29 czerwca 2004) dołączył do nas także Celin, twórca „Przedsionka Diablo 2”.

 

Wraz z serwisem wystartowało forum, które także zaczęło się rozwijać w bardzo szybkim tempie. W późniejszym czasie forum przeistoczyło się w prawdopodobnie niektórym z Was znane – Diablocentrum. Był to wspólny projekt Komnaty Dusz, twórców Polish Clan League, ówczesnej redakcji oficjalnego polskiego serwisu o Diablo 2 – Karczmy Diablo 2 oraz d2forum. Było to największe forum o grach Diablo w polskim internecie.

Niestety Komnata Dusz przestała istnieć w okolicach czerwca 2006 roku. Powodem był brak motywacji do dalszego prowadzenia serwisu, polska scena Diablo 2 przeżywała kryzys, wielu osobom gra zaczęła się już nudzić. Wszystko co dobre kiedyś się kończy. W czeluściach mojego dysku mam kilka kopii serwisu z rożnych okresów, jednak w tej chwili mają po prostu wartość sentymentalną.

Po ogłoszeniu trzeciej odsłony Diablo, zacząłem myśleć o powrocie strony. Około sierpnia 2011 rozpocząłem prace nad nową odsłoną Komnaty Dusz. Jest to całkowicie mój osobisty projekt. Nowa Komnata Dusz będzie miała trochę inny charakter niż jej dawniejsze edycje. Będzie nastawiona bardziej na aktualności i ciekawe przydatne artykuły, poradniki oraz konkursy. Znajdziecie tu także typowe działy z opisami postaci, umiejętności, potworów i wiele innych. Zapraszam do zwiedzania!

 Aragorth