Złotnik

Chytry Shen

Drugim rzemieślnikiem jakiego spotykamy w Diablo 3 jest Złotnik. Shen potrafi wytrawić gniazdo w tarczy, hełmie, pasie i spodniach. Do gniazd za jego pomocą będziemy mogli wrzucac kamienie: ametyst, emerald, rubin i topaz. Umiejętnościami Złotnika są:

  • łączenie klejnotów
  • usuwanie klejnotów z przedmiotów

Złotnik posiada kilka poziomów rozwoju swojego stoiska, które zwiększa się poświęcając swoje złoto i materiały. Lepiej wyszkolony złotnik będzie się wzbogacał o coraz to nowsze receptury łączące klejnoty wysokiego poziomu.Progresja rozbudowy stoiska

 
 

 

Tło Fabularne

Chytry Shen znany był pod wieloma dziwnymi imionami, ale żadne nie pasowało do niego równie dobrze, co obecne. Shen pochodzi z diamentowych wysp Xiansai, ale jego żyłka podróżnika zawiodła go daleko od domu. Chytry Shen jest z natury beztroski, sprawia wrażenie człowieka bez ambicji, który ufa, że przeznaczenie zaprowadzi go tam, gdzie jest mu pisane. Frywolność Shena znika jedynie wtedy, kiedy mowa o klejnotach. Jego żądza kamieni szlachetnych jest legendarna – możliwe, że ceni je bardziej niż własne życie.