Czarownik

Czarownicy to zbuntowani mistrzowie magii, których ciała są naczyniami tajemnej mocy. Odrzucają oni ścieżkę nauki obieraną przez innych czarodziejów. Wykorzystują manipulację rozmaitymi mocami, aby dezintegrować, palić i zamrażać swoich wrogów – potrafią również kontrolować czas i światło, a także tworzyć potężne iluzje – wszystko, by odbijać ataki.

Czarownicy mogą dzierżyć magiczne laski i różdżki, co pozwala im skupiać pomniejsze rodzaje magii i razić nią wrogów, a jednocześnie oszczędza czas i energię potrzebną do bardziej spektakularnego rozprawiania się z przeciwnikami.Choć zdarzają się wyjątki, to czarownicy zwykle atakują z dystansu. Pozwala im to trzymać się z dala od niebezpieczeństwa – poza tym mogą w ten sposób lepiej wykorzystać arsenał swoich niszczących mocy.

 

Tło Fabularne

Użytkownicy magii wywodzą się z całego Sanktuarium – od Xiansai po Kaldeum – i są określani różnymi mianami: “czarodziejów” lub “magów”. Istnieją również i tacy, którzy nazywają siebie „czarownikami” i mają tyle wspólnego z kolegami w magicznym fachu, co lew z kocięciem. Zarówno czarownicy, jak i czarodzieje poznali arkana mocy tajemnych – na tym jednak kończą się podobieństwa między nimi.Czarownicy słyną z buntowniczego nastawienia i błyskotliwości, jak również z pogardy dla długotrwałych nauk i awersji do pogadanek o „roztropności” i „bezpieczeństwie”, które cechują akademie magiczne. Poczucie wyższości u czarowników zdaje się brać swe źródło w ich talencie – wrodzonych zdolnościach do podporządkowania sobie magicznej potęgi i posługiwania się nią wyłącznie za pomocą siły woli, bez potrzeby wnikliwych studiów. Chociaż na skutek braku odpowiednich przygotowań zdarzają się niefortunne wypadki, rzadko powstrzymuje to czarowników przed używaniem ich chaotycznej, niepewnej mocy.Jeśli ci zarozumiali geniusze zdołają opanować moc i unikną samozagłady, może wreszcie zdołają w pełni wykorzystać swój ogromny potencjał.

Źródło tekstów: Diablo3.com