Uaktualnione zmiany w patchu 1.0.7 PTR oraz zmiany w działaniu rubinów

0

Blizzard opublikował zaktualizowaną listę zmian patcha 1.0.7 na serwerach testowych PTR. Poniżej opisałem w skrócie najważniejsze ze zmian:

  • Zmniejszenie szans na wypadnięcie Demonicznej Esencji na każdym z poziomów MP
  • Większość z losowych eventów spotykanych w grze po wykonaniu których otrzymujemy stack Męstwa Nefalemów (Nefalem Valor) mają teraz szansę na wydropienie Demonicznej Esencji.
  • Znaczne zwiększenie bonusów z rubinów (opisane poniżej)
  • Znikający barwnik (Vanishing Dye) od teraz będzie działał na przedmioty legendarne
  • Pierścień Piekielnego Ognia (Hellfire Ring) można teraz przerobić u kowala na materiały takie same jakie otrzymujemy z przedmiotów legendarnych.
  • Zmiany w systemie dueli: Wprowadzono ogranicznik obrażeń podczas walk. Czarownik, Szaman i Łowca Demonów otrzymują teraz 30% redukcji obrażeń, natomiast Barbarzyńcy i Mnichowie otrzymują 35% redukcji obrażeń. Różnica 5% wynika z tego, że Barbarzyńcy i Mnichowie są postaciami, które w przeciwieństwie do trzech pozostałych klas, żeby atakować muszą znajdować się blisko przeciwnika.
  • Zwadźca Karczych (Nek the Brawler) został przeniesiony i stoi teraz obok towarzyszy w mieście.

Ponad to na oficjalnym forum Diablo 3 pojawił się wpis dotyczący zmian w działaniu rubinów.

Niedawno zamieściliśmy kilka wpisów na temat tzw. „czarnej broni” (chodzi o uzbrojenie z afiksem minimalnych/maksymalnych obrażeń). Wspomnieliśmy w nich, że jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie poprawek do obliczania obrażeń zadawanych przez taką broń, damy wam o tym znać.

Zacznijmy od początku
Nie zamierzamy zmieniać sposobu, w jaki afiks minimalnych/maksymalnych obrażeń wpływa na dodatkowe obrażenia dla uzbrojenia w wersji 1.0.7. Nie mamy też planów, aby zrobić to w najbliższej przyszłości. Naszym zdaniem „czarna broń” działa teraz całkiem dobrze i nie sądzimy, aby usterka w obliczeniach była na tyle poważna, by wymagała natychmiastowej korekty. Kiedyś na pewno się nią zajmiemy, ale nie chcemy wprowadzać zmian ani w aktualnych przedmiotach, ani w tych, które wypadną do czasu wprowadzenia poprawki (czyli kiedy naprawimy błąd, tylko nowe przedmioty będą posiadały współczynniki obliczane w zaktualizowany sposób).

Skoro już to wyjaśniliśmy…
Zmiany dla rubinów w 1.0.7
W aktualizacji 1.0.7, promieniste sześcienne rubiny, gwiaździste rubiny, nieskazitelne gwiaździste rubiny, idealne gwiaździste rubiny, promieniste gwiaździste rubiny oraz markizowe rubiny otrzymają wzmocnienie jeśli chodzi o premię do zadawanych obrażeń. Zmiana ta powinna być już dostępna do przetestowania na PST.
Z powodu błędu obliczania obrażeń dla „czarnej broni”, premie otrzymywane z nowych rubinów są jednak obecnie znacznie większe niż zamierzono. Aby temu zaradzić, wszystkie rubiny, które zostały wzmocnione (w tym rubiny markizowe) otrzymają nowy system wyliczania obrażeń – działający bardziej intuicyjnie. (Jak zauważył KirusAlufras , rubiny nie działają w taki sam sposób dla broni zadających obrażenia fizyczne, co dla broni zadającej inne typy obrażeń. Chcielibyśmy to naprawić.)
Nowe, wzmocnione rubiny będą działać dokładnie tak, jak podaje ich opis. Jeśli opis mówi o +80 do minimalnych i +80 do maksymalnych obrażeń, to po włożeniu rubinu do gniazda w broni obrażenia przez nią zadawane wzrosną o podane wartości.

  • Jeśli przykładowo posiadasz broń zadającą 150 – 200 pkt. obrażeń, a rubin dodaje +80 do min./+80 do maks., to po włożeniu go do broni, zadawać będzie ona 230 – 280 pkt. obrażeń
  • Inny przykład: posiadasz „czarną” broń zadającą obrażenia fizyczne w liczbie 300-450 pkt. Jeśli umieścisz w niej rubin +80 min./ +80 maks., to twoja broń zadawać będzie 380 – 530 pkt. obrażeń.
  • Jeszcze jeden przykład: masz broń zadającą obrażenia od ognia w wysokości 150 – 200 oraz dodatkowe obrażenia od ognia na poziomie 50 – 100. Jeśli wsadzisz do niej w niej rubin +80 min./ +80 maks., to twoja broń zadawać będzie 230 – 280 pkt. obrażeń oraz dodatkowe 50 – 100 obrażeń od ognia.

Uwaga:  szmaragdy, ametysty oraz topazy pozostają bez zmian. Gorszej jakości rubiny (od nadkruszonych po idealne sześcienne) także pozostaną bez zmian i będą korzystać z aktualnego (niedokładnego) systemu wyliczeń.

Dlaczego wprowadzamy tę zmianę
Uważamy, że ta zmiana jest ważna, ponieważ afiks minimalnych/maksymalnych obrażeń nie działa w przejrzysty, intuicyjny sposób, jeśli chodzi o dodatkowe obrażenia. Jeśli widzisz opis w tekście pomocy, wsadzasz rubin, a wynik jest inny od spodziewanego, może wydać się to mylące. Oprócz tego, broń zadająca obrażenia fizyczne ma pewną mechaniczną przewagę, choćby przez bezpośrednią interakcję z afiksami „Dodaje X% obrażeń od żywiołu”. Takie premie w małych ilościach mogą być całkiem fajne, ale sądzimy, że błąd wyliczeń obrażeń „czarnych broni” zapewniłby zdecydowanie zbyt dużą przewagę.
Dziękujemy za komentarze wszystkim osobom, które analizowały działanie klejnotów na PST. W świetle naszej decyzji odnośnie do zmiany wyliczania premii do obrażeń dla nowych rubinów, będziemy przyglądać się ich wartościom przed wydaniem aktualizacji 1.07. Naszym ostatecznym celem jest dopilnowanie, aby niektóre (ale nie wszystkie) konfiguracje postaci nadal korzystały z nowych i zmodyfikowanych rubinów.
Zmiana zostanie wprowadzona w jednej z przyszłych poprawek do wersji 1.0.7 PST, więc będziecie mieć możliwość jej przetestowania i dokładnej analizy zanim aktualizacja 1.0.7 wejdzie w życie.

wykop.pl

Komentarze (0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.