Mnich

Mnisi to święci wojownicy, którzy potrafią siłą woli panować nad boską mocą. Ich zdolności to m.in. leczące aury, ochronne mantry i uderzenia zasilane niebiańską energią.

Sprawni mnisi mogą wyprowadzać błyskawiczne ataki zarówno nieuzbrojeni, jak i z użyciem rozmaitego, doskonale wyważonego oręża. W trakcie walki przedkładają zwinność nad odporność na ciosy – w okamgnieniu wkraczają i wycofują się z walki unikając długotrwałej szamotaniny. Ataki mnichów skupiają się głównie na potyczkach wręcz. Potrafią oni zadawać potężne obrażenia pojedynczym przeciwnikom lub wyprowadzać krótkodystansowe ataki obszarowe, miotając falami energii żywiołów wypuszczanymi w trakcie uderzeń dłońmi lub kopnięć z półobrotu.

 

Tło Fabularne

Mnisi wyznania Veradani ćwiczą swoje ciała i umysły, aby zostać świętymi wojownikami Iwogrodu. W klasztorach przechodzą ciężkie próby cielesne i duchowe, uczą się niezrównanej dyscypliny i nieustannie dowodzą swojego oddania.Codzienny rytuał ablucji pozwala mnichom oczyścić dusze i serca z zepsucia, które czyha na wszystkich ludzi. Dążąc do osiągnięcia perfekcji w sztukach walki – tak bez uzbrojenia, jak i z użyciem najrozmaitszego oręża – doskonalą swoją legendarną równowagę ciała i umysłu.Po wieloletnich przygotowaniach, wybrani mnisi otrzymują dyspensę i mogą opuścić mury monastyru, aby poza nimi wypełniać wolę patriarchów. Symbol na czole wyróżnia ich jako zwycięzców, orędowników i filary ich społeczności.Każdy krok mnichów oraz ich każde uderzenie, stanowi odbicie woli tysiąca i jednego boga Iwogrodu.

Źródło tekstów: Diablo3.com