Łowca Demonów

Łowcy demonów to bezlitośni partyzanci, którzy swe cele likwidują korzystając z arsenału broni dalekiego zasięgu. Przyczajają się i atakują wrogów z bezpiecznej odległości używając łuków, zabójczych pułapek i pocisków, aby szybko i sprawnie pozbawić życia stworzenia, które nawiedzają ich świat.

Łowcy demonów mogą prowadzić ostrzał obszarowy przy użyciu szrapnelu, chmur strzał i ładunków wybuchowych, co pozwala im niezwykle sprawnie siać spustoszenie wśród przeciwników zbitych w grupy. Niezwykła precyzja pozwala im także radzić sobie z silniejszymi potworami przy zachowaniu dystansu, pozwalając im eliminować najważniejsze cele oraz ostrzeliwać się z morderczą skutecznością podczas odwrotu.Specjalizacja w walce na dystans i ograniczone wyszkolenie z zakresu walki w zwarciu stwarzają jednak poważne zagrożenie dla łowców, którzy zostaną przyparci do muru lub okrążeni. W takich sytuacjach równie ważne, co strzały w kołczanie, staje się unikanie ataków – wykonywanie defensywnych przewrotów lub skoków, oraz wyprowadzanie precyzyjnych ataków, które okaleczają i spowalniają wrogów.

 

Tło Fabularne

Ci, którzy nazywają siebie łowcami demonów, nie są jednym ludem czy narodem. Nie służą żadnemu władcy. Są jedynie cieniami ludzi, których życia zniszczyły piekielne pomioty. Większość uciekinierów z pogromów traci wolę życia, gdy ich domy zostają spalone, a rodziny wymordowane przez demony. Niektórzy jednak grzebią zmarłych, zbierają się w grupy i poprzysięgają zemstę.Choć ich szeregi nie są zbyt liczne, łowcy tropią i osaczają demony w nadziei, że jeżeli uda im się ocalić nawet jedno życie, świat będzie lepszy. Gdy zamykają oczy odpoczywając po łowach, większość z nich zmaga się z koszmarami, przeżywając okrutne chwile, które ich połączyły – lepkie od posoki szpony rozdzierające ludzi oraz mężczyzn i kobiety tonące we własnej krwi.Koszmar łowcy demonów trwa dalej po przebudzeniu, ale na jawie przynajmniej można odpowiadać ciosem za cios.Nie śmią marzyć o zwycięstwie, ani tym bardziej o pokoju. A mimo to polują. Nie potrafią robić niczego innego.

Źródło tekstów: Diablo3.com