Barbarzyńca

Barbarzyńcy to dzicy wędrowcy, którzy nigdy nie unikają walki wręcz. Ich potężne tąpnięcia, ataki z doskoku i cięcia dwuręczną bronią przynoszą wrogom nagłą śmierć i wywołują popłoch wśród tych, którzy przetrwają pierwszy atak.

Nadludzka krzepa i gigantyczny wzrost barbarzyńców sprawiają, że dominują oni w walce wręcz bez względu na oręż czy taktykę. Ci wojownicy szczególnie lubią korzystać z ogromnej broni budzącej strach samym wyglądem. Niebaczni na trudy bitwy barbarzyńcy często znacznie lepiej radzą sobie wymieniając ciosy z kilkoma przeciwnikami, niż ganiając za pojedynczymi celami.Barbarzyńcy zasadniczo atakują w zwarciu. Pod ich szybkimi ciosami słabsi przeciwnicy padają od razu, natomiast bezlitośnie silne uderzenia i tąpnięcia potrafią rozproszyć gęstą ciżbę wrogów i przebijają pancerz groźniejszych rywali.

 

Tło Fabularne

Przez stulecia barbarzyńcy mieszkali w cieniu Góry Arreat, a panujące tam warunki i prowadzony przez nich tryb życia sprawiły, że stali się twardzi i nieustępliwi niczym kamień. Ci potężnej postury wojownicy, których dzikość w walce pozostaje niezrównana, byli już w momencie urodzenia obarczani zadaniem przekazywanym z pokolenia na pokolenie – ochroną świętej góry.Gdy ich ojczysta kraina została zniszczona, wielu barbarzyńców straciło nadzieję. Stali się nomadami nękanymi przez upiory przeszłości. Teraz przemieszczają się z miejsca na miejsce pozbawieni honoru i celu.Jednak nie wszyscy barbarzyńcy porzucili straż. Niektórzy wciąż jeszcze czczą pamięć o głębokich śniegach oraz monstrualnych drapieżnikach zamieszkujących Arreat i wędrują w pobliże krateru, który pozostał po górze. Wspominają życie, którego rytm dyktowało zdobywanie pożywienia, życie bez osłabiających ich udogodnień cywilizacji. Pamiętają, że topory i włócznie rozdano im jeszcze, gdy ich rówieśnicy w miastach wciąż beztrosko się bawili… i trawi ich hańba, ponieważ ich lud zawiódł.Ci barbarzyńcy szukają nowego celu w zmienionym świecie i zmiażdżą każdego, kto stanie im na drodze.

Źródło tekstów: Diablo3.com