Otwarty list od Blizzarda odnośnie problemów podczas premiery

0

Blizzard opublikował oficjalny list do graczy odnośnie premiery Diablo 3. Są to podziękowania oraz przeprosiny za problemy przy starcie serwerów.

Drodzy gracze Diablo,

Chcielibyśmy przekazać bardzo szczere podziękowania wszystkim, którzy dołączyli do uroczystości z okazji premiery Diablo III na całym świecie, jak również tym, którzy byli gotowi do wkroczenia do Sanktuarium w momencie startu naszych serwerów.

Tym samym, chcielibyśmy także przyznać, że Wasz entuzjazm dał nam lekcję pokory. Bardzo żałujemy, że krucjata przeciwko Panu Terroru została udaremniona nie przez hordy demonów, lecz przez naszą infrastrukturę serwerów. Jak wielu z Was zapewne wie, problemy techniczne, które występowały w pierwszych godzinach od momentu uruchomienia serwerów, dotknęły wielu graczy otrzymujących komunikaty o błędach oraz mających problemy z zalogowaniem się. Niestety podobne problemy pojawiły się ponownie następnej nocy. Pomimo bardzo agresywnych prognoz, nasze przygotowania do premiery gry okazały się niewystarczające.

Monitorowaliśmy grę 24 godziny na dobę oraz wprowadziliśmy wiele optymalizacji, aby lepiej przygotować nasz system na napływ graczy w godzinach szczytu. Od wczoraj rano, a dokładniej od 08:50, 16 maja, wszystkie systemy są aktywne i działają stosunkowo bezproblemowo. Będziemy nadal monitorować wydajność naszej infrastruktury, a także podejmować niezbędne kroki w celu zapewnienia pozytywnych doznań z gry wszystkim graczom. Dotyczy to również pewnych prac administracyjnych, potrzebnych do wprowadzenia dodatkowych ulepszeń w każdym z regionów.

Aby zapewnić dalsze sprawne działanie gry zdecydowaliśmy się przesunąć planowaną datę uruchomienia walutowego domu aukcyjnego, który pierwotnie miał ruszyć 22 maja. Dalsze aktualizacje na ten temat zamieścimy już wkrótce.

Oprócz ogromnej liczby graczy jednocześnie logujących się do gry, jednym z problemów powstałych w dniu premiery okazał się być system osiągnięć. Niektórzy gracze szybko dostrzegli, iż osiągnięcia nie były pozyskiwane lub nie były zachowywane pomiędzy wielokrotnymi logowaniami. Aktywnie badamy ten problem i przekażemy dalsze informacje na ten temat tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za wsparcie oraz chcemy serdecznie przeprosić za wszelkie trudności, których doświadczyliście w dniu premiery. Zachęcamy do odwiedzenia strony pomocy Battle.net lub forów pomocy technicznej. Znajdziecie tam najnowsze informacje i uzyskacie wsparcie w rozwiązywaniu wszelkich problemów technicznych, jakie można napotkać podczas pobierania, instalowania, lub grania w Diablo III.

Raz jeszcze dziękujemy za waszą cierpliwość i wyrozumiałość. Cały czas wzmacniamy bramy Sanktuarium, aby były w stanie lepiej wytrzymać Wasz szturm.

Z poważaniem,
Blizzard Entertainment

wykop.pl

Komentarze (0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.