Oficjalny blog PVP

0

00-obrazek_duzy

Na oficjalnej stronie Diablo 3, w dniu wczorajszym opublikowano długo oczekiwany blog odnoszący się do tematu trybu aren PvP. Dla niektórych z Was może być to nieco szokująca informacja ponieważ tak długo już zapowiadany system walk drużynowych na arenach zostaje wstrzymany i póki co nie ujrzy światła dziennego. W zamian Blizzard obiecuje nam system „dueli” 1 na 1, który ma się pojawić już w aktualizacji 1.0.7. W przeciągu kilku dni Blizzard powinien opublikować więcej informacji. Trzymacie rękę na pulsie.

Zapraszam do zapoznania się z treścią bloga:

Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad funkcjami, zawartością i mechaniką trybu PvP (gracz kontra gracz) dla Diablo III i chciałem poświęcić trochę czasu, aby poinformować was o przebiegu prac. Oczywiście naszym celem było i jest wypuścić tryb Team Deathmatch jak najszybciej, ale nie chcemy tego robić, dopóki nie zapniemy wszystkiego na ostatni guzik. W tej chwili tryb PvP nie prezentuje się jeszcze tak, jakbyśmy chcieli i chciałbym pokazać wam, na jakim etapie produkcji się znajdujemy.

Stan PvP
Na początku naszym zamiarem było, aby tryb PvP w Diablo III zapewniał bardziej sformalizowane wsparcie dla społeczności graczy uczestniczących w pojedynkach niż w Diablo II. Chcieliśmy dać graczom jakiś rodzaj formuły, która nie tylko ułatwiłaby toczenie pojedynków 1 na 1, ale również pozwalała walczyć drużynowo. W ten sposób pojawił się nasz tryb Team Deathmatch, który pełnił ważną rolę przy wprowadzaniu wielu usprawnień do Diablo III. Ale rozwijając i testując ten tryb oraz pokazując go innym twórcom z firmy, zauważyliśmy, że nie spełnia on naszych oczekiwań co do wysokiej jakości produktów Blizzarda.
Wpuszczanie ludzi na arenę i umożliwianie im miotania w innych kulami ognia i wymachiwania ogromnymi mieczami zapewnia sporo frajdy. Chyba nikogo z czytelników tego bloga nie dziwi fakt, że gracze to lubią, więc jeśli mieliście okazję zagrać w nasz tryb Team Deathmatch podczas jednego z BlizzConów, na których go prezentowaliśmy, to możecie być zaskoczeni naszym twierdzeniem, że w obecnym kształcie nie wydaje się wystarczająco dobry.

Oto, dlaczego…
Wszystko sprowadza się dla nas do kilku kwestii. Jedną z nich jest głębia. Zwykłe zabijanie się bez celu lub wyborów stosunkowo szybko się nudzi. Pokazaliśmy tryb Team Deathmatch wielu osobom i podczas gdy część z nich dobrze się bawiła, to większość naszych testerów uznała, że nie jest to coś, co chcieliby robić dłużej niż kilka godzin. Bez zróżnicowanych celów lub bardzo lukratywnych nagród, niewielu uznało naszą wersję PvP za coś, czemu mogliby poświęcić więcej czasu.
Kolejna rzecz to balans klas. Tak jak w Diablo II, Diablo III zostało zaprojektowane przede wszystkim, jako gra PvE (gracz kontra komputer), więc nigdy nie szliśmy na ustępstwa w kwestii umiejętności w imię przyszłego balansu w trybie PvP. Chcemy jednak móc przenieść tyle run, przedmiotów i umiejętności z ich niesamowitymi efektami działania, ile tylko możliwe i zmienić je przy tym, jak najmniej. W luźnym trybie PvP, czymś w rodzaju odpowiednika battlegroundów w WoW, nie byłoby z tym problemu, ale tryb Team Deathmatch sprawia wrażenie bardzo hardkorowego i kładzie nacisk na balans klas w stopniu, który naszym zdaniem nie wpłynąłby pozytywnie na całą grę.
Na pewno wiele wynieśliśmy z prac nad Team Deathmatch, szczególnie jeśli chodzi o kwestie sterowania i podrasowania modelu walki, ale uważamy, że obecnie nie jest w stanie, który pozwala wypuścić go w ręce graczy. Dlatego szukamy innych rozwiązań.

Co dalej
Naszym głównym problemem jest to, że tryb Team Deathmatch nie sprawia wrażenia dodatku godnego Diablo III. Nie jest on tej jakości, jakiej gracze oczekują od gier Blizzarda lub takiej, na jaką naszym zdaniem zasługujecie i nie pasuje do celów, jakie spełnia reszta gry. Pytanie brzmi, co z tym zrobimy?
Przede wszystkim, jeśli naszym pierwotnym celem było wspieranie pojedynków, to nie osiągniemy go, jeśli faktycznie nie damy graczom sposobu na walczenie między sobą. Prosicie nas o wprowadzenie pojedynków już od jakiegoś czasu, więc już niedługo dodamy je do gry. Planujemy udostępnić je w aktualizacji 1.0.7, która powinna pojawić się po Nowym Roku (już niedługo podamy więcej szczegółów na temat tej funkcji, więc trzymajcie rękę na pulsie).
Ale, jak już wspomniałem, wracamy do projektowania zastępstwa dla Team Deathmatch od podstaw, czegoś, co będzie lepszym rozwiązaniem dla Diablo III. I jak już stwierdzono wcześniej, niezależnie od tego, kiedy się ukaże, będzie to darmowy dodatek do gry. Team Deathmatch był fundamentem, którego potrzebowaliśmy i który służył nam bardzo dobrze. Może nawet dodamy go w jakiejś formie w przyszłości. Ale najpierw zajmiemy się nowymi trybami, które wykorzystają mocne strony klas postaci, skupią się na celach innych niż tylko pokonywanie graczy, a w miarę możliwości zawierać będą nawet elementy PvE i nagrody.

Bez ściemy
Chcieliśmy być całkowicie szczerzy ze społecznością przedstawiając obecny stan projektu. Z pewnością nie jeszcze wiele mu brakuje, choć wiem, że niektórzy z was, którzy mogli zagrać w Team Deathmatch na BlizzConie, prawdopodobnie myślą: „Był wystarczająco dobry! Dajcie to, co macie”. Wiem też, jak sam się czuję za każdym razem, gdy jakaś gra lub któraś z jej funkcji, na którą czekam, zalicza opóźnienie. Ale tak jak ze wszystkimi produktami Blizzarda, chcemy być pewni, że elementy, które dodajemy do Diablo III, są rzeczywiście tego warte i sprawią, że gra będzie lepsza.
Choć nie możemy podzielić się dodatkowymi informacjami o planach na dodatkowe tryby PvP, to opowiemy wam więcej o pojedynkach w ciągu najbliższych kilku dni.

wykop.pl

Komentarze (0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.