Informacje o stanie gry po premierze

0

Przedstawiciele firmy Blizzard na oficjalnym forum Diablo 3 opublikowali wpis odnośnie stanu gry po premierze. Niestety Dom Aukcyjny za prawdziwe pieniądze znowu zostanie opóźniony. Tym razem Blizzard nie podaje przypuszczalnej daty jego premiery.

Postanowiliśmy odpowiedzieć na kilka bieżących kwestii, podnoszonych przez społeczność Diablo® III od czasu premiery w zeszłym tygodniu, a także bardziej szczegółowo wyjaśnić, jak zamierzamy rozwiązać występujące obecnie niedogodności, aby gracze mogli skupić się na tym, co chcą robić — czyli na grze w Diablo III.

Poprawki, najbliższa aktualizacja i kwestie bieżące

Od premiery opublikowaliśmy kilka poprawek (hotfix), które mają na celu poprawienie płynności rozgrywki oraz zwiększenie stabilności usługi. W miarę potrzeb dokonywaliśmy też prac administracyjnych na  serwerach, aby na dłuższą metę zapewnić graczom najlepsze możliwe wrażenia z gry. W przyszłości konieczne będą kolejne  przerwy techniczne, zaś w najbliższym tygodniu planujemy wypuścić aktualizację, która poprawi działanie klienta gry i naprawi dodatkowe błędy.

Zapewniamy, że staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie kwestii osiągnięć utraconych przez niektórych graczy zaraz po premierze. Choć jeszcze nie mamy na ten temat bardziej szczegółowych informacji, to możecie się ich spodziewać w następnych tygodniach. Jesteśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość i dokładamy wszelkich starań, aby poprawić stabilność i używalność  gry dla wszystkich graczy.

 Walutowy dom aukcyjny — już wkrótce!

Ze względu na przeszkody, które pojawiły się po premierze, podjęliśmy decyzję o przesunięciu planowanego na maj otwarcia walutowego domu aukcyjnego. Jak już wspomnieliśmy w pierwszej zapowiedzi, naszym głównym celem jest zapewnienie wszystkim graczom jak najbardziej bezproblemowego działania walutowego domu aukcyjnego od dnia jego uruchomienia, a rozwiązanie istniejącej sytuacji związanej ze stabilnością i rozgrywką wymaga nieco więcej czasu. Informacje o nowej dacie premiery ujawnimy już niedługo.

Bezpieczeństwo Battle.net®/Diablo III

W ostatnich dniach, gracze zgłaszali swoje zaniepokojenie możliwością podatności kont Battle.net® na włamania. Po pierwsze, chcielibyśmy wyraźnie zaznaczyć, że nie doszło do żadnego złamania zabezpieczeń serwerów Battle.net i Diablo III. Poza tym, liczba zgłoszonych podejrzeń włamań na konta graczy jest niezwykle mała. W żadnych zbadanych zgłoszeniach dotyczących włamań na konta Diablo III nie stwierdziliśmy nieprawidłowości po zastosowaniu tokenu Battle.net Authenticator lub aplikacji Mobile Authenticator powiązanych z kontem użytkownika. Nie znaleźliśmy jeszcze przypadku, w którym ktoś dostałby się na konto Diablo III danego gracza w inny sposób, niż „typowy” sposób włamania (czyli przy użyciu adresu e-mail i hasła przypisanych do konta).

Zauważyliśmy również dyskusje na temat możliwości włamań na konto z użyciem „nietypowych” metod (np. „podszywania się pod sesję użytkownika” w celu uzyskania jego tożsamości, kiedy zaloguje się do gry). Zbadaliśmy ten przypadek i nie znaleźliśmy dowodów na możliwość wystąpienia włamań z użyciem tej metody. Stwierdziliśmy wręcz, że takie sugerowane metody włamań są technicznie niemożliwe. Zapewniamy jednak, że nadal będziemy badać wszelkie zgłoszenia i opublikujemy wszystkie ważne informacje na ten temat.

Najlepsze sposoby obrony przed kradzieżą konta to inteligentne zarządzanie hasłami (np. używanie innego hasła dla każdej usługi / strony internetowej i niepodawanie tego hasła innym), regularne skanowanie komputera na obecność wirusów i złośliwego oprogramowania oraz dokonywanie dodatkowych czynności prewencyjnych opisanych tutaj. Choć żadna metoda nie gwarantuje 100% pewności, token Battle.net Authenticator i aplikacja Battle.net Mobile Authenticator to doskonały sposób na zapewnienie dodatkowego poziomu ochrony konta.

Mamy nadzieję, że te informacje uspokoiły obawy graczy. Ostatecznie, naszym celem jest po prostu zapewnienie wszystkim graczom maksimum przyjemności z Diablo III. Pracujemy w zasadzie bez przerwy, w celu jak najszybszego i jak najefektywniejszego wprowadzenia wszelkich poprawek. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze wsparcie oraz entuzjazm. Mamy nadzieję, że dobrze się bawicie, ubijając z przyjaciółmi demony w Sanktuarium.

wykop.pl

Komentarze (0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.