Nazwa użytkownika:         Hasło:  

Autor Wątek: Rozwój czarodzieja (buildy, statystyki, przedmioty)  (Przeczytany 11332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sendilkelm

• Pierścień #2
  • *
  • BattleTag: Sendilkelm#2283
Rozwój czarodzieja (buildy, statystyki, przedmioty)
« dnia: Maj 21, 2012, 10:04:24 »
Chciałbym rozwinąć temat rozwoju czarodzieja/czarodziejki. Obecnie doszedłem do 40 poziomu i nadal nie mam sprecyzowanego schematu co lepiej. Ogólnie piszą, że liczą się głównie obrażenia (na sek.) oraz inteligencja. Spróbowałem iść w tym kierunku i owszem jest niby fajnie, ale często, gęsto jest tak, że ktoś mnie trafi i już muszę używać butelki, żeby się uzdrowić. Jak wiemy, ponownie jej użycie jest dostępne za jakiś okres czasu, a zdarza się tak, że trafią mnie dwa razy. W związku z tym stosuję zaklęcie ochronne zamrażające, ale uciec nie jest tak łatwo, żeby zyskać ewentualny czas na użycie nowej butelki.

Myślałem, aby do tego wszystkiego dodać dużą ilość odnowienia życia na sekundę. Jeszcze nie wiem na ile to będzie skuteczne i jak dużo można na tym zyskać. Jeśli udałoby się tak zrobić, że w 4-5 sek. regenerujemy sobie życie, to myślę, że byłoby całkiem fajnie.

Przybliżone wartości mojego czarodzieja:
Poziom: 40
Obrażenia na sek: 1500 (razem z zaklęciami ochronnymi)
Pancerz: 800
Sendilkelm - Czarodziej 60lev (1 akt inferno)

Leon_666

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Rozwój czarodzieja (buildy, statystyki, przedmioty)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2012, 20:22:45 »
Witam!
Ja zastanawiałem się nas sensem używanie dla czarodzieja kul zamiast tarczy, ponieważ nie mają obrony, chociaż są przeznaczone właśnie dla czarodzieja. Nie znalazłem żadnych ciekawych, które by mnie przekonały do ich używania.
Ale może rozwiejecie moje złe myślenie na ten temat :)

Sendilkelm

• Pierścień #2
  • *
  • BattleTag: Sendilkelm#2283
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2012, 09:31:31 »
Nie jesteś jedyny, który się już zastanawiał. Generalnie wszystko zależy od:
1. Przyjętej taktyki gry
2. Co w danym momencie ma lepsze staty (ale to chyba jest oczywiste)

Ad 1.
Moim zdaniem, chociaż jeszcze do końca nie sprawdziłem tego, to będzie można rozwinąć postać na kilka sposobów. Jednym z nich będzie silna postać, która będzie mogła przyjąć więcej niż 1-2 ciosy na siebie, a co za tym idzie wtedy pewnie przyda się właśnie tarcza z dobrymi statami. Drugim, którego kierunek obrałem na razie, jest trudniejsza gra (bardziej przypominająca grę czarodziejką z d2) gdzie czarownik ginie na 1-2 hity, ale ma niesamowity ons(ang. dps) i raczej nie pozwala podejść wrogom. To jest trudniejsze, bo jak wiadomo są takie mobki, które np się teleportuje i otaczają albo jakieś lustrzane odbicia etc. Wtedy trzeba też zmodyfikować builda aby móc je spowalnia, zamrażać etc. i uciekać aby walić z daleka. Dla mnie to wszystko jest w fazie testów, bo zupełnie nie wiem co robią poszczególne umiejętności - odkrywam jeszcze :)

Ad 2.
Tego tłumaczyć nie trzeba. Ostatnio latałem z tarczą, bo dawała mi więcej obrażeń (int etc.) niż jakaś tam "kula". Jak znajdę kulę, to oleję pancerz z tarczy, bo ja gram na razie na rozwój DPS'a.
Sendilkelm - Czarodziej 60lev (1 akt inferno)

Ender

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2012, 20:41:28 »
Hey,

odgrzewam wątek. Jak się Wam gra w chwili obecnej - 7 lipca zakończyłem grę czarownikiem (60 lev, inferno, aktI) z pwodu grindu:)W tej chwili gram sporadycznie, ale liczę jeszcze na Blizzarda;)używam kuli, bo daje mi bonus do damage. Generalnie jeśli chodzi o bonusy to w kolejności malejącej:

- inteligencja
- witalność
- gnizada
- dodatkowe obrażenia

skille: jadowita hydra, blizzard, magiczny pocisk, zaklęta broń i tarcza oraz teleport.

Pozdr,

SMF 2.0.15 | SMF © 2013, Simple Machines , DarkBreak by DzinerStudio, Modified by Aragorth

stat4u